Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Uroki wczasów z dziećmi nad morzem

wakacje

Mieszkając daleko od morza, pragniemy dostać się tam przynajmniej podczas urlopu, by dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnego jodu i doskonale wypocząć. Atrakcyjne miejsca są rezerwowane na długo przed okresem wakacyjno urlopowym. Warto więc zaplanować swój wyjazd w miarę szybko i dokonać rezerwacji.

Urokliwe klimaty w Jantarze

Jantar to mała miejscowość znajdująca się tuż przy Bałtyku. Rozległe plaże ciągną się nieprzerwanie, a dostęp do nich jest nieograniczony. Wybierając się w te rejony, możemy z powodzeniem zatrzymać się w ośrodku wczasowym w Jantarze, a stamtąd już niewiele drogi do morza. Piasek na plaży charakterystycznie skrzypi pod stopami, jakbyśmy stąpali po śniegu.

Wczesnym rankiem mamy możliwość znalezienia kryształki bursztynu. Po zaczerpnięciu świeżego powietrza z samego rana, śniadanie w ośrodku wczasowym w Jantarze będzie wyśmienicie smakować. Chcąc spędzić przedpołudnie na plaży, nie musimy kupować koca ani parawanu chroniącego przed wiatrem. Wszystko to jest na stanie pokoju, którego wynajmiemy.

Jod będziemy wdychać nie tylko przebywając bezpośrednio na plaży. Możemy zrobić sobie pieszą wycieczkę po okolicy, niezbyt się męcząc, gdyż miejscowość jest niewielka. Zatrzymując się w ośrodku wczasowym  w Jantarze, mamy blisko nie tylko na plażę, ale i do kościoła oraz sklepów. Miłośnicy jazdy konnej będą mogli skorzystać z jazdy na wierzchowcu w stadninie, znajdującej się nieopodal. Zapaleni wędkarze z powodzeniem mogą skorzystać z brzegu stawu mieszczącego się naprzeciwko kościoła. Las roztaczający się szeroką połacią wzdłuż plaży zaspokoi spacerowiczów, pragnących troszkę cienia i sosnowego aromatu.

Oprócz serwowanych posiłków przez ośrodek, mamy możliwość iść na pyszne lody lub inne smakołyki, wypuszczając się na ryneczek. Miło też spędzimy czas wieczorem, oglądając zachód słońca i słuchając muzyki, przy której możemy potańczyć i wypić kawę lub alkohol, jeśli lubimy.

Coś ciekawego dla dzieci

Przyjeżdżając do ośrodka wczasowego w Jantarze z dziećmi, możemy mieć pewność, że nie będą się nudzić. Poza zabawami na plaży i w morzu są dla nich inne wspaniałe atrakcje. Czeka na nie Mini Zoo, a także plac zabaw i Park Owadów. Spędzanie czasu wśród egzotycznych zwierząt, które podchodzą blisko do siatki, by móc się im przyjrzeć z bliska, albo oglądanie olbrzymich okazów konika polnego, biedronki i innych owadów w parku jest wielkim przeżyciem.

Z powodu tak wielu atrakcji czekających w Jantarze, warto zaplanować swoje wakacje właśnie tam i doskonale wypocząć, bez względu na to, czy przyjedziemy sami, czy z dziećmi, gdyż jak widać, nikt tutaj nie będzie się nudził.