Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Dlaczego warto uczyć języków obcych już od dziecka?

dzieci

Nauka języków obcych w każdym wieku popłaca, lecz młodzi ludzie mają przewagę w nauce języków obcych ze względu na swój wiek. Ich mózg jest “elastyczny”. Nauka języków obcych dla dzieci, nie jest tym samym czym dla dorosłego, który nie jest cierpliwy, ciekawski i skoncentrowany tak mocno jak dzieci.

Istnieje ogólne zdanie, że dzieci uczą się języków obcych szybciej i bez wysiłku w porównaniu do dorosłych. Przyczyną tego jest okres czasowy, w którym język obcy może być przyswajany szczególnie efektywnie. Okresu ten kończy się około początku okresu dojrzewania. Dlatego nauka angielskiego dla dzieci jest świetnym pomysłem, który zaowocuje w przyszłości.

Dzieci kochają zabawę, dlatego uczą się efektywnie

Badania wykazały, że młodsi uczniowie mają wyraźną przewagę, jeśli chodzi o przyswajanie wymowy. Przyswajanie gramatyki obcego języka jest również bardziej skuteczne, nauka angielskiego dla przedszkolaków to wieczna zabawa oraz frajda. Dzieci uczą się języka obcego znacznie inaczej, niż dorośli. Nie używają wyszukanych strategii, nie są wrażliwe tak bardzo co i jak mówią, uczą się znacznie więcej, mając mniej słówek, dialogów. Ogólnie rzecz ujmując, dzieciom nauka języka obcego przychodzi dość łatwo, ponieważ uczą się poprzez zabawę i prawie nieświadomie. Ponadto, ich mózgi są wciąż bardzo elastyczne i otwarte na nowe struktury językowe. Nauka języków obcych dla dzieci, zapewnia im dobry start. Nie ogranicza ich strach przed popełnieniem błędu, który czasami jest przeszkodą dla starszych początkujących. Nauka drugiego języka zwiększa umiejętności rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, lepszego słuchania, poprawia pamięć oraz koncentrację.

Dzieci znacznie szybciej i chętniej przyswajają wiedze, niż dorośli

Badacze mózgu donoszą, iż szczególnie w dzieciństwie tempo uczenia się nowych rzeczy jest bardzo szybkie. Nauka angielskiego dla przedszkolaków jest fascynującym zajęciem z powodu efektu nowości, lecz szybkość uczenia się maleje wraz z wiekiem. Jeśli dziecko w młodym wieku uczy się dwóch języków zamiast jednego, tworzy się pojedyncza sieć neuronalna złożona z połączonych komórek nerwowych. W takiej sieci przechowywane są reguły oraz struktury językowe. Natomiast, jeśli zamierzasz się uczyć drugiego języka w późniejszym wieku, jesteś zmuszony stworzyć częściowo nową sieć neuronową dla nowego języka, a to wymaga znacznie więcej wysiłku. Jeśli rozważasz świadomą edukację swojego dziecka. To zajęcia językowe dla dzieci dadzą możliwość świetnej zabawy, zdrowego rozwoju oraz liczne korzyści poznawcze, które będą trwać przez całe życie.