Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uroda

Piersi najbliższe sercu – kobiece praktyki pielęgnacji

biustonosz

Piersi niewątpliwie są jednym z najbardziej zmysłowych atrybutów kobiety bez względu na ich rozmiar. Poza odpowiednim wyeksponowaniem biustu w bluzce lub sukience, warto przyjrzeć się ich roli również po innym kątem. Są obiektem westchnień i wyobrażeń u mężczyzn, źródłem życiodajnego mleka dla ukochanego maluszka a przede wszystkim są centrum kobiecej przyjemności. Jak zwiększać i rozbudzać sensytywność swoich piersi aby móc czerpać z ich możliwości jak najwięcej? Oto kilka wskazówek i prostych praktyk:

Akceptacja:

To najważniejsza kwestia a jednocześnie nie tak prosta do wprowadzenia w życie zasada. Nie ma dwóch takich samych piersi oraz nie często są one symetryczne. Mają rozmaite kształty od trójkątnych przez łezkowate, okrągłe po podłużne. Mają u każdej kobiety swoiste rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz gruczołu mlekowego. Zmieniają się wraz z wiekiem, pokochajmy je w swojej pełnej formie to ważny krok to otworzenia się na swoją seksualność i pewność siebie.

Masaż:

Masaż znany nam jest od strony profilaktycznych poszukiwań nowotworu piersi. Natomiast masaż ujędrniający i relaksacyjny, który najlepiej wykonywać prysznicem jest zgoła odmienny. Charakteryzuje się delikatnością, pełną uwagą i skupieniem. Pierś to nie jedynie obszar gruczołu mlekowego oraz sutka, ale również węzły chłonne pachowe (okolica pachy) oraz okolica obojczyka, która dźwiga masę piersi. Wymienione obszary masujemy ruchem kolistym, posuwistym oraz uciskowym, jednym palcem, pięcioma palcami lub całą dłonią. Techniki pozostawiają całkowitą swobodę do kreowania najskuteczniejszych sposobów eksploracji Waszych piersi. Automasaż to również wspaniała droga do odkrywania swoich punktów erogennych.

Pielęgnacja:

Masaż stanowi naturalną metodę peelingu oraz usprawnia ukrwienie i przepływ limfy. Korzystnie będzie uzupełnić go o odpowiedni kosmetyk poślizgowy. Olejek, najlepiej taki z składający się z jednego lub mieszanki kilku olejków pochodzenia naturalnego, będzie stanowić głębokie i odżywcze nawilżenie okolicy całej powierzchni piersi. Przed użyciem rozgrzewamy go w dłoniach natomiast po masażu pozostawiamy go do całkowitego wchłonięcia.

Dostosowany biustonosz:

Kolejnym równie ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Nieodpowiednio spasowany może powodować ucisk naczyń limfatycznych, naczyń krwionośnych oraz okolicznych nerwów, co w konsekwencji prowadzić może do upośledzenia funkcji piersi, zaburzenia czucia oraz chroniczny dyskomfort. Profesjonalnym dopasowaniem biustonosza zajmują się brafitterki online lub w sklepach stacjonarnych.

Samoświadomość oraz pielęgnacja kobiecych piersi to ważne i przyjemne techniki, które powinny być rutynowym zabiegiem. Twoje zdrowie i piękno jest w zasięgu Twoich dłoni!