Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Escape room – rozrywka dla dzieci

dzieci

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony branży – escape room Gdańsk. Branża ta dotyczy rozrywki dla dzieci. Umożliwia ona spędzenie dnia dzieci z rodzicami. Na czym polega escape room? Escape room to miejsce rozrywki znajdujące się w budynku. Pomimo tego, że pokoje rozrywkowe znajdują się w budynku, to rezerwacji można dokonać poprzez komputer lub urządzenie mobilne. Bogato opisane miejsce, pokoje w których są dane gry, zagadki do rozwiązania.

Co to znaczy escape room?

Przekładając dosłownie na język polski to pokój ucieczki. W nim należy dostosować się do wybranego planu, przejść go w miarę szybko by nie było utrudnień. Po zamówieniu przez internet zabawy należy stawić się na miejsce, oczekując w spokoju na swoją kolejkę. Pokój zagadek to miejsce, gdzie można rozwijać się, oderwać od codziennej nauki szkolnej oraz klikania telefonu mobilnego. Dzięki tej rozrywce urządzenia mobilne i gry playstation odejdą na bok. A to bardzo ważne by oderwać dziecko od monotonni nowoczesnej technologii i zająć czymś fajnym, wpływającym na rozwój hipokampa. Na to by poznawało nowe rzeczy, zdobywało doświadczenie i poznawało życie z innej strony.

Poziomy trudności w escape room

Escape room to pokoje, w każdym z nich kryje się coś nowego. Osoby dopiero początkujące powinny nie rzucać się na głęboką wodę, a spokojnie poznawać nowości, jakie im serwują pokoje dla początkujących. Na terenie Gdańska znajdzie się kilka takich miejsc, gdzie można się dobrze zabawić przez weekend. Tam też podany cennik oraz czas, w jakim trwa cały seans. Pokoi rozrywkowych jest kilkadziesiąt, co umożliwia wybór i świetną zabawę na długi czas. Zabawa, która się nie znudzi, a da wiele korzyści i przyniesie nową wiedzę.

Nie zawsze jest pomysł na spędzenie dnia z dzieckiem, wszystkie muzea, zamki już przeglądnięte setki razy. Dlatego też warto spróbować i odważyć się na escape room. Ta godzina zabawy zupełnie zmieni i doda energii oraz szybszych ruchów. Rozkręci trochę pociechę wpływając na jego samopoczucie pozytywnie. A to ważne by widzieć własne dziecko każdego dnia uśmiechnięte. Escape room to coś więcej niż tylko pokój, to 60 minut niesamowitej zabawy, wysiłku, który przyniesie korzyści, pozytywne efekty.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że escape room Gdańsk to miejsce spełniające kryteria pod wymogi dzisiejszego pokolenia dzieci, młodzieży. To miejsce, gdzie oni mogą wyszaleć się, wyszumieć, poznać coś nowego, zdobyć doświadczenie.