Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Najlepszy czas na wycieczki do Japonii z dzieckiem

japonia

Marzysz o cudownych chwilach w egzotycznej Japonii? Zaplanuj podróż już dziś. W zależności od zainteresowań i oczekiwań, możesz znaleźć idealny czas na wycieczkę do Japonii. Należy wziąć pod uwagę, że wiosną i jesienią wiele miejsc noclegowych zarezerwowanych jest z dużym wyprzedzeniem, więc im wcześniej zaplanujesz wyjazd, tym lepiej. Japonia ma cztery wyraźne pory roku: lato, jesień, zima, wiosna. Wiosną i jesienią panują najbardziej przyjemne temperatury w całym kraju, szczególnie na głównej wyspie Honsiu, gdzie większość turystów zatrzymuje się w miastach takich jak Tokio, Osaka i Kioto. Wiele popularnych miejsc turystycznych może być bardzo zatłoczona, dla tych co nie lubią tłumu polecamy zwiedzanie wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

Od kwietnia do maja w Japonii trwa sezon kwitnienia wiśni

Wycieczka do Japonii wiosną to naprawdę dobry pomysł. Wiosna to magiczna pora roku w Japonii, kiedy kwiaty wiśni kwitną w całym kraju jak szalone. Czas kwitnienia zaczyna się na południu w Kiusiu, a następnie przemieszcza się na północ, w końcu nastaje na początku maja na Hokkaido. Wiosną pogoda jest dość zmienna i jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć śnieg padający na kwiaty wiśni. Japonia jest piękna w sezonie kwitnienia wiśni. Jest tak piękna, że ludzie są skłonni budzić się o wschodzie słońca i wychodzić z domów, aby zarezerwować dobre miejsce pod drzewami wiśni.

Bajecznie kolorowo i idealna pogoda – jesień w Japonii

Jesień to prawdopodobnie najlepszy czas na wizytę w Japonii, biorąc pod uwagę długie godziny dnia i słoneczne pogodę z umiarkowaną temperaturą. Jesień jest zwykle mniej zatłoczona niż szczytowy okres kwitnienia wiśni, a okres z przepięknie przebarwionymi liśćmi trwa kilka tygodni. Krajobraz z tęczowo przebarwionymi drzewami przyciąga zarówno mieszkańców, jak i zagranicznych gości. Jesienne oglądanie spadających liści jest niezwykle popularne w Japonii. W tym czasie (który może być już we wrześniu na Hokkaido lub dopiero w grudniu w Kumamoto), malownicze miejsca mogą być bardzo zatłoczone. W szczególności świątynie skryte wśród kolorowych drzew w Kioto, Nara i Nikko mogą być oblegane przez turystów. W zależności od miejsca pobytu temperatury jesienią oscylują od 12° C na Hokkaido do 27 ° C na Okinawie. To wspaniały czas by zwiedzać okoliczne atrakcje lub spacerować podziwiając barwy jesieni. Na Okinawie zaś można korzystać z uroków zabaw nad woda i kąpieli.

Japonia słynie z wiosennych kwiatów wiśni i zmieniających się kolorów jesienią, ale są tam piękne miejsca do zobaczenia o każdej porze roku.