Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych dzieci – pierwsza zabawka dla niemowlaka

dziecko

Kiedy rodzi się dziecko chcemy dać mu to co najlepsze. Najbliżsi obdarowują nas pierwszymi prezentami, głównie ubrankami, grzechotkami, kocykami. Na początku rozwoju naszego dziecka warto kierować się zasadą, że im mniej tym lepiej. Dlaczego? Dlatego, że warto pozwolić na naturalny rozwój dziecka, w jego indywidualnym tempie, w otoczeniu najbliższych. Zbyt duża ilość bodźców w życiu dziecka może powodować trudność w zasypianiu, niespokojny sen, problemy z jedzeniem i ogólne rozdrażnienie. Dlatego zastanawiając się jakie zabawki będą najlepsze dla dziecka, warto wybrać te, które będą dopasowane do jego wieku i rozwoju. Warto wybrać zabawki firmy Fisher Price, która od ponad 90 lat dba o to, by produkowane zabawki były bezpieczne, odpowiednie do zaleconego na opakowaniu wieku oraz pozytywnie wpływały na rozwój maluchów.
Na samym początku najlepszą zabawką dla dziecka będą wszelkiego rodzaju gryzaki, leżaczki-bujaczki, maty do nauki leżenia na brzuszku (np. pianinko), maty sensoryczne oraz maty gimnastyczne. Te zabawki w zupełności wystarczą dziecku przez pierwszych 6 miesięcy życia.

Zabawki dla półrocznego dziecka

Kiedy dziecko ma ok 6 miesięcy staje się już bardziej ruchliwe. Część z dzieci przewraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, a część próbuje już raczkować. Bez względu na to na jakim etapie rozwoju ruchowego jest wasze dziecko warto wybrać już zabawki, które będę je zachęcać do ruchu. Taką zabawką jest m.in hula kula firmy Fisher Price, która wydaje dźwięki, kręci się i porusza, przez co dziecko chętnie podąża za zabawką i nabywa nowych umiejętności. Dobrym wyborem będą również wszystkie zabawki edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które mają różne kolory oraz struktury. Warto też zacząć bawić się z dzieckiem w pokazywanie różnych części ciała, oraz zacząć wspólnie oglądać książeczki i opowiadać.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Kiedy dziecko kończy 12 m-cy zazwyczaj zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Dziecko w tym wieku zaczyna już mieć swoje pierwsze upodobania np. w wyborze zabawek. W tym wieku warto postawić na zabawki edukacyjne, czyli takie, dzięki którym nasze dziecko nabierze nowych umiejętności. Do wyboru są np. misie, które opowiadają bajki, śpiewają lub pokazują kolory lub części ciała. Dla dziecka rocznego dobrym wyborem będzie również pchacz, który  jest najczęściej bogaty w różne dodatkowe elementy, które pozytywnie wpływają na rozwój psychomotoryczny dziecka.
Warto pamiętać, aby zabawki wybierane dla dziecka były wybierane z głową. Warto kupić jedną zabawkę, która daje różne możliwości zabawy i jest bezpieczna. Warto uczestniczyć w zabawie z dzieckiem i zachęcać go do aktywnej zabawy.