Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uroda

Tatuaż, czy warto?

tatuaż kobieta

Tatuaż jest formą modyfikacji ciała znaną już od zamierzchłej starożytności. Pierwotne znaczenie ozdabiania ciała tatuażami miało formę obrzędów religijnych, ale obecnie w krajach zachodnich kilkanaście procent społeczeństwa ma przynajmniej jeden tatuaż.

Przez lata obraz wytatuowanych osób bardzo się zmieniał- kiedyś kojarzony głównie z tatuażem więziennym, dziś może być formą wyrażania siebie i podkreślenia swojej osobowości.

Należy pamiętać, że tatuaż permanentny to ozdoba na lata, dlatego decyzję o zrobieniu tatuażu a także jego formie i miejscu najlepiej dobrze przemyśleć i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Minusy i zagrożenia związane z tatuażem

Tatuowanie może wiązać się z powikłaniami: infekcje, bliznowce, ziarniaki. Wystąpić mogą również reakcje alergiczne na tusz. Nawet duża dbałość o kwestie bezpieczeństwa i higieny nie mogą w 100% wyeliminować ryzyka powikłań.

Moda się zmienia i decydując się na pewien wzór należy wziąć to pod uwagę, że za 10 lat może być już passe. Tatuaże blakną lub ulegają rozmyciu, ciało ludzkie się zmienia, tatuaż może drastycznie zmienić swój wygląd na przestrzeni lat, ma na to wpływ zmiana jędrności ciała, eksponowanie tatuażu na promieniowanie słoneczne, wahania wagi- warto wziąć to pod uwagę.

Mimo że tatuaże są dość popularną formą ekspresji we współczesnym świecie, w niektórych konserwatywnych społecznościach mogą budzić kontrowersje. Tatuaże w widocznych miejscach czasami są niemile widziane na pewnych stanowiskach, dlatego powinno się brać pod uwagę również kwestie otoczenia.

Usuwanie tatuażu to zabieg zarówno bardzo bolesny, czasochłonny i kosztowny. Dlatego spontaniczne decyzje nie są najlepszym pomysłem. Warto dobrze przemyśleć wzór, co do którego będziemy mieć pewność, że będzie się nam podobał nawet za 20 lat.

Skoro jest tyle minusów, dlaczego ludzie robią tatuaże?

Dobrze zrobiony tatuaż przez utalentowanego artystę może naprawdę stworzyć na ciele dzieło sztuki i zdobić ludzkie ciało. Warto poszukać w internecie dobrego Salonu tatuażu w Warszawie 

Tatuaż jest również formą ekspresji, jest to dobry sposób na wyrażenie swojej osobowości, poglądów, stosunku do otaczającego świata. Oryginalny wzór może dać poczucie wyjątkowości, podkreślić indywidualne podejście do życia i wyróżnić z tłumu.

Bardzo często tatuaże również wykorzystywane są do przykrywania nieestetycznych blizn, pomagają w leczeniu traum jako forma terapii, ponieważ inny wygląd skóry może prowadzić do innego postrzegania własnego ciała.

Na co warto zwrócić uwagę?

Niewątpliwie tatuaże mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, jest to indywidualna decyzja każdej osoby, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, w przypadku zdecydowania się na tę formę ozdoby ciała

Źle wykonany tatuaż szpeci, dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrego, bezpiecznego salonu tatuażu w Warszawa, w którym będą zachowane wszelkie środki ostrożności bezpieczeństwa i higieny.

Nie warto oszczędzać przy wyborze dobrego artysty: jest to zdobienie ciała, które zostaje na ciele praktycznie do końca życia, dlatego bardzo ważne jest, aby przed wyborem studia tatuażu dokładnie zapoznać się z portfolio artystów, aby wzór był dobrze wykonany, zagoił się bez powikłań i podobał się przez lata.

Do każdego należy podjęcie decyzji, czy warto ozdobić swe ciało tatuażem, najważniejsze jest jednak, aby osoba, która decyduje się na tego typu ozdobę była świadoma zalet i wad.