Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uncategorized

Regały na lata

pokój

Regały kojarzą nam się z meblami, które przede wszystkim służą do przechowywania książek. W wielu domach jednak coraz częściej możemy spotkać regały, na których trzyma się różne pamiątki, bibeloty, czy zabawki. Coraz częściej pojawiające się w pokojach dziecięcych regały służą do przechowywania zabawek, które są w nich umiejscawiane, jako wolnostojące przedmioty, ale również umieszczane są w dobrze dopasowanych do regałów pojemnikach. Pojemniki te niejednokrotnie są wykonane z plastiku, tkaniny naciągniętej na drewniany lub stalowy stelaż. Nieraz możemy spotkać również pojemniki uplecione z wikliny. Takie pojemniki najczęściej pojawiają się w regałach skrzynkowych, gdzie pojemnik ma ściśle ograniczoną przestrzeń poprzez ściany regału. Szczególnie pięknie w pokoju dziennym może prezentować się regał drewniany wyposażony w pojemniki wykonane z naturalnej wikliny lub pięknie wykończonego drewna.

Różne rodzaje regałów

Na rynku regałów, często możemy zauważyć, że klienci często mają problem, czy do swojego domu wybrać regał drewniany, regał wykonany z płyty i okleiny, czy też regał o konstrukcji stalowej lub ewentualnie regał plastikowy. Bez wątpienia do pokoju dziennego, dziecięcego, czy salonu nie nadają się regały o konstrukcji plastikowej, a stalowe jedynie pod warunkiem, że ich konstrukcja jest dziełem dobrego rzemieślnika metaloplastyka i prezentuje wartość artystyczną. Najczęściej do pokojów wybieramy regały drewniane lub wykonane z płyty i okleiny. Pomimo że regał z płyty i okleiny potrafi się świetnie prezentować, to jednak warto postawić przy wyborze regału na regał drewniany, z litego drewna, gdyż z reguły zapewnia on większą trwałość mebla, co szczególnie doceniają osoby zmuszone do przeprowadzek. Wbrew pozorom dobrze zaprojektowany i wykonany regał drewniany potrafi się równie dobrze prezentować, jak regał z płyty oklejony okleiną.

Regał sosnowy – niskobudżetowy regał drewniany

Często uważa się, że regały drewniane są znacznie droższe od tych wykonanych z płyty. I rzeczywiście wielokrotnie się to potwierdza, kiedy przeglądamy oferty salonów meblowych lub stolarni. Regał drewniany wykonany z drewna sosnowego potrafi być jednak cenowo konkurencyjny z meblami wykonanymi z płyty meblowej. Dodatkowo dzięki użyciu wosku do drewna lub lakieru regały sosnowe można zabarwiać i wówczas potrafią one prezentować się jak regały wykonane z bardziej prestiżowych rodzajów drewna. Warto zauważyć, że częstokroć regały sosnowe potrafią być znacznie trwalsze od tych regałów, które wykonane zostały z płyty meblowej.