Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Mama

Przygotuj mieszkanie na dobry początek Nowego Roku

święta

Powitanie Nowego Roku to perfekcyjny moment, aby zadbać o reorganizację przestrzeni domowej. Oprócz uporządkowanego wnętrza możesz także, dzięki sprzedaży rzeczy, których już nie używasz, zarobić trochę pieniędzy. Pamiętaj, ze kluczem do sukcesu udanych porządków jest dobra organizacja. Przeczytaj nasz bogaty we wskazówki tekst, a z pewnością porządki noworoczne staną się dla Ciebie przyjemnością.

Koniec z przetrzymywaniem zbędnych rzeczy!

Na samym początku porządków warto zadbać o to, aby przestrzeń wokół taka jak podłoga czy kurze, była czysta. Zarówno mop elektryczny, jak i mop automatyczny taki jak Hizero Bionic Mop, pomorze Ci to osiągnąć. Kolejny krok to rozplanowanie sobie czasu oraz wszystkich czynności, które musimy wykonać. Jeżeli chodzi o odpowiednią segregacje rzeczy to warto je wszystkie powyrzucać z półek, szafek czy innych miejsc w których są przechowywane. Wszystko to po to, aby w łatwiejszy sposób je przejrzeć i zadecydować czy realnie są nam one potrzebne. Ze zbędnymi rzeczami możemy zrobić kilka rzeczy – wyrzucić, oddać lub sprzedać, wszystko zależy od Ciebie. Masz problem ze znalezieniem miejsca w domu na rzeczy? W takim razie warto zainwestować w różne segregatory czy organizery. Robiąc porządki w taki sposób jesteś w stanie odzyskać wolną przestrzeń w swoim domu.

Jak odpowiednio sortować przedmioty?

Podział przedmiotów w domu powinien być logiczny i zrozumiały dla wszystkich domowników. Może on polegać na segregacji:

– według kolorów – taka segregacja sprawdzi się w przypadku wieszania ubrań w szafie,
– według kategorii i przeznaczenia – grupujemy przedmioty według cech, które je ze sobą łączą,
– według użytkownika – tym sposobem segreguj dokumenty, listy, a także bieliznę,
– według gabarytów – duże przedmioty łatwiej jest przechowywać w większych przestrzeniach, na pawlaczu czy w szufladzie pod łóżkiem,
– według częstotliwości użytkowania – rzeczy, które używasz często powinny leżeć na wierzchu, z kolei te, po które sięgasz rzadko należy pozostawić na dnie szafy.

Gdzie przechowywać rzeczy?

Przed zakupieniem wszelkich szafek oraz organizerów należy zmierzyć wysokość, szerokość i głębokość półek oraz szuflad, w których zamierzasz je trzymać. Rodzaje pojemników do przechowywania:

– pudła,
– skrzynie,
– kosze,
– organizery,
– segregatory.

Jeżeli cenisz sobie swój czas, to aby go nie tracić warto każde z pudełek, skrzynek czy koszów czytelnie podpisać albo narysować na opakowaniu obrazek, na przykład w kształcie książki na froncie pojemnika, co oznaczałoby, że w pudle znajdują się książki. Takie oznaczenia ułatwią życie wszystkim domownikom, a czas na poszukiwanie rzeczy jest zminimalizowany. Warto także znaleźć stałe miejsce, w którym wszystkie rzeczy będą przechowywane.