Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uroda

Pomysły na modne paznokcie

paznokcie

Każda kobieta marzy o pięknych paznokciach i ciekawym wzorze na nich. Tymczasem nawet profesjonalnym stylistkom paznokci bywa trudno znaleźć inspiracje na nowe stylizacje paznokci. Sprawdzamy, jakie pomysły na paznokcie sprawdzą się dla każdej kobiety.

Kolor i brokat

Większość kolorów na paznokciach idealnie komponuje się z brokatem. Dodatek brokatu nie tylko rozjaśnia płytkę, ale przede wszystkim przyciąga wzrok. Pomysłów na stylizacje z użyciem brokatu jest wiele. Możemy pomalować paznokcie ciemnym kolorem (granatowym, czarnym), a następnie delikatnie posypać lakier brokatem. Innym rozwiązaniem są brokatowe wzorki na paznokciach, które można tworzyć w zależności od umiejętności i chęci. Zimą doskonale sprawdzą się śnieżynki czy renifery, natomiast latem płatki kwiatów. Brokat pasuje również do jasnych barw, jednak w praktyce najlepiej wygląda w połączeniu z ciemnymi kolorami.

Każdy paznokieć w innym kolorze

W kontekście stylizacji paznokci bardzo modna stała się ostatnio różnorodność. Dlatego też dobrym pomysłem jest pomalowanie każdego paznokcia na inny kolor. Jest to najprostsza wersja różnorodnej stylizacji. W przypadku bardziej zaawansowanych form stylizowania paznokci można zdecydować się na zupełnie inny wzór na każdym paznokciu, jako podkład używając lakierów o różnych barwach. Jeżeli nie chcemy aż tak eksperymentować, możemy zdecydować się na jeden paznokieć w innym kolorze, natomiast pozostałe pomalować tym samym kolorem.

Elegancja w stylu francuskim

Najpopularniejszym sposobem stylizacji paznokci jest manicure francuski. Dziś jednak został on nieco przyćmiony, choć w ostatnich sezonach powrócił w zupełnie nowej odsłonie – jako baby boomer. Jest to klasyczny, lecz nieco rozmyty na paznokciu frencz. W najprostszej wersji baby boomer wykonywany jest w klasycznych barwach – białej lub jasno różowej. Baby boomer można wykonać samemu w domu, z wykorzystaniem klasycznych lakierów do paznokci, jednak doskonale sprawdza się on w wersji hybrydowej. Baby boomer pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej oficjalnych. Często jest to manicure, na który decydują się panny młode. Z jednej strony jest to bowiem klasyka w wersji nowoczesnej, z drugiej zaś baby boomer wygląda po prostu uroczo na paznokciach kobiety w każdym wieku.

W stylizacji paznokci w zasadzie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Wiele bowiem można wykorzystać pomysłów, które wyrażają nie tylko nasz gust, ale również naszą osobowość i podejście do życia. W stylizacjach warto wykorzystać styl klasyczny i dodać mu lekkiego powiewu świeżości.