Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Magnetyczne układanki- czy Twoje dziecko już je zna?

Maluchy kochają zabawki i co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, prawda? Dzieci każdego dnia wymagają od otaczających ich ludzi bardzo dużo uwagi. Często jest to także związane z wielkim poświęceniem. Jednak mimo to, nie ma nic piękniejszego niż uśmiech szczęśliwego dziecka. On wynagradza rodzicom wszystkie trudne momenty, przez które trzeba było przejść. Mimo, że dziecko wymaga on nas poświęcania mu dużo uwagi, to ten czas można bardzo dobrze wykorzystać na przykład na zabawę.

Nawet jeśli nie posiadamy swoich dzieci to z pewnością każdy z nas wie, że te maluchy uwielbiają się bawić i mogłyby spędzać na tym wiele godzin. Jednak potrzebne im do są odpowiednie zabawki – najlepiej takie, które nie tylko bawią, ale też uczą. Na rynku dostępny jest ich naprawdę bardzo duży wybór. W związku z tym naszą propozycją są magnetyczne układanki, o których opowiemy w tym artykule.

Czym tak właściwie są magnetyczne układanki?

W każdym domu, gdzie mieszka chociaż jedna mała pociecha z pewnością znajduje się całe mnóstwo zabawek. Jest to całkowicie normalne. Dzieciom zabawki mogą się szybko nudzić i poza tym zarówno rodzina, jak i znajomi bardzo często dają je w prezencie. Jak wiemy, dla każdego wieku dostosowane są inne zabawki. W pewnym wieku zwykłe zabawki mogą zacząć po prostu wydawać się nudne i mało angażujące. Jest to oczywiście znak, że czas na zmiany. Czas na to, aby zabawki wnosiły do życia takiego dziecka też pewną formę edukacji i nauki.

Doskonale sprawdzą się wtedy magnetyczne układanki. Wymieniać ich zalety można by w nieskończoność. Jednak do tych najważniejszych należy na przykład rozwijanie kreatywności w związku z tym, że trzeba cały czas myśleć nad każdym swoim kolejnym ruchem. Logiczne myślenie także jest tutaj niezbędne z racji tego, że jest to pewnego rodzaju łamigłówka, tak więc dziecko musi dopasowywać do siebie pewne elementy całej tej magnetycznej układanki.

Na czym polega zabawa magnetyczną układanką? W zestawie maluch znajdzie tablicę magnetyczną i elementy magnetyczne, które należy dopasowywać do wzorów. W ten sposób powstają przepiękne obrazy, przedstawiające różnorodne motywy w zależności od zakupionego rodzaju układanki. Mogą to być kwiaty, pojazdy lub roboty.

Czy magnetyczna układanka to doskonały pomysł na prezent?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Mianowicie magnetyczna układanka to zdecydowanie doskonały pomysł na prezent! Jednak nie dla dziecka w każdym wieku. Szczególnie dotyczy to tej niższej granicy wiekowej. Ma to związek oczywiście z tym, że kiedy dziecko będzie jeszcze za małe to niekoniecznie będzie chciało i tak naprawdę umiało bawić się magnetyczną układanką. Są to zazwyczaj zabawki polecane od 5 roku życia.

Na opakowaniach większości zabawek można znaleźć oznaczenia wiekowe i dzięki nim dopasować prezent do wieku dziecka. Jest to znaczne ułatwienie szczególnie dla osób, które nie do końca wiedzą, czym chcą i mogą bawić się pociechy w danym momencie swojego rozwoju, bo na przykład same nie mają dzieci.