Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uncategorized

Kredens w salonie – dlaczego jest tak popularny?

salon

Każdy właściciel mieszkania chce, by jego salon wyglądał reprezentacyjnie, a także jak najlepiej odzwierciedlał preferencje i gust domowników. Salon to zwykle miejsce, w którym przyjmuje się bliższych i dalszych znajomych, dlatego warto zadbać o to, by meble do salonu spełniały funkcję użytkową oraz dekoracyjną.

Kredens – praktyczny i piękny mebel salonowy

Zestaw mebli w salonie zwykle zawiera kilka podstawowych elementów: konieczne są wygodne fotele lub kanapa do siedzenia, ława oraz elegancki i pojemny mebel przy ścianie. Ładny kredens wyeksponowany na centralnym miejscu jest jednocześnie ozdobą pomieszczenia i pełni funkcję praktyczną. Duża popularność kredensów w salonie wiąże się z tym, że są znacznie bardziej eleganckie niż szafy i regały, a jednocześnie zapewniają podobną powierzchnię do przechowywania. Wygrywają również w zestawieniu z komodami. Praktyczny kredens do salonu, podobnie jak komoda, może mieć półki i szuflady, a ponadto często posiada przeszkloną nadstawkę, która znacznie zwiększa możliwości zagospodarowania mebla. Można w nim wyeksponować ulubione książki lub dekoracje, które będą cieszyć oko gości, jak również przechowywać wszystko to, co warto mieć pod ręką.

Kredens z witryną do eleganckiego wyeksponowania gustownych dekoracji

Kredens z witryną pozwala na zaprezentowanie gościom przebywającym w salonie bogatego księgozbioru lub ramek z rodzinnymi zdjęciami. Przeszklone drzwiczki doskonale chronią książki przed zakurzeniem, dzięki czemu porządki w salonie przebiegają znacznie szybciej. Kredensy z gablotkami to również świetne miejsce na przechowywanie różnych ładnych naczyń, koniecznych w każdym domu. W przeszklonej nadstawce można trzymać ozdobne misy, zapasowe wazony, pamiątki z egzotycznych podróży i szkatułki z biżuterią. Szyba jest dodatkowym zabezpieczeniem ochronnym dla wszelkich delikatnych przedmiotów.

Dodatkowe miejsce do przechowywania artykułów domowych

W każdym domu i mieszkaniu istotne jest posiadanie pojemnych i funkcjonalnych mebli. Przedmiotów w domu jest zawsze wiele, a duży kredens to najlepszy sposób na porządek i ład w salonie. Na przestronne półki można odkładać wszystko to, co tworzy wizualny chaos w pomieszczeniu. Za drzwiczkami kredensu mogą spocząć teczki z dokumentami, ulubione czasopisma, oraz zapasowe tekstylia używane w salonie, takie jak koce, firany czy serwety. Niektóre modele kredensów posiadają szuflady, które są doskonałym miejscem na ukrycie wszelkich drobiazgów. Okazały kredens nadaje styl całemu salonowi. Jest to jeden z tych dużych i dominujących w przestrzeni mebli, które tworzą piękne tło dla wszystkich pozostałych składników wyposażenia salonu.