Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Ciąża

Koszule ciążowe – którą wybrać?

kobieta w ciąży

Koszule nocne dla ciężarnych są obowiązkową piżamą na ten czas. Przewiewne, wygodne, z miejscem na brzuch zapewniają komfort w nocy. Jednak przy wyborze koszuli nocnej warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym koszula spełni oczekiwania kobiety i zostanie z nią na dłużej.

Materiał

Koszule dla kobiet w ciąży muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Dlatego decydując się na zakup, należy wybierać wśród koszul bawełnianych, lnianych, flanelowych, wełnianych, muślinowych lub z wiskozy. Na czas ciąży lepiej zrezygnować z satyny, poliestru, akrylu czy polaru. To ważne nie tylko ze względu komfort noszenia. Sztuczne materiały przepuszczają znacznie mniej powietrza, niż naturalne, co może zwiększać potliwość, która w ciąży i tak jest strapieniem przyszłej mamy. W składzie tkaniny może znaleźć się domieszka elastanu, który zwiększa wytrzymałość i elastyczność materiału, a to szczególnie ważne, gdy brzuch regularnie zwiększa swoje rozmiary.

Krój

Oglądając koszule nocne dla ciężarnych, warto także poświęcić uwagę krojowi. Nigdy nie wiadomo, szczególnie na początku ciąży, do jakich rozmiarów urośnie brzuch. Koszule dla kobiet w ciąży, które są opięte na brzuchu i mają na niego za mało miejsca, są po prostu niewygodne i niepraktyczne. Jaki więc krój będzie najbardziej komfortowy? Przede wszystkim koszule nocne dla ciężarnych powinny być luźne. Żadnych wcięć w talii czy krótkich piżamek. Koszule dla kobiet w ciąży mogą być skrojone z koła lub trapezu. Mogą być również proste z tym zastrzeżeniem, że powinny mieć odpowiednie zakładki lub zaszewki, dzięki którym będzie je można nosić nawet na bardzo dużym brzuchu. Koszule ciążowe często mają też podwyższony stan i są odcięte pod biustem. To dobre rozwiązanie, które pozwala na wszycie większej ilości materiału pod linią biustu. Należy jednak koniecznie sprawdzić wymiary takich koszul, aby nie utrudniały oddychania. W ciąży i tak jest o to trudno, szczególnie w trzecim trymestrze

Koszule nocne dla ciężarnych czy piżamy?

Na czas ciąży lepiej zrezygnować z piżamy i spać w koszuli nocnej. Koszule nocne dla ciężarnych to lepszy wybór ze względu na przewiewność, która w tym okresie jest bardzo istota. Spanie w piżamie może zwiększać ryzyko infekcji intymnych, które w ciąży i tak jest zwiększone. Koszule dla kobiet w ciąży to więc nie tylko komfort i wygodna, ale także dbanie o swoje zdrowie intymne.

Koszule nocne dla ciężarnych to obowiązkowy element garderoby kobiety. Dobrze dobrane mogą znacznie zwiększyć komfort spania.