Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Kąty Rybackie – spokojne wakacje z dzieckiem

wakacje

W tym roku wiele rodzin nie wyjedzie za granicę na wakacyjne wojaże, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wakacje w Polsce, a w szczególności nad Bałtykiem, też mogą być przyjemne. Jakie są najlepsze kąty, do których moglibyście wybrać się latem? Oczywiście Kąty Rybackie.

Gdzie ta keja…

Na pozór to tylko niewielka wioska rybacka nad Mierzeją Wiślaną położona zaledwie 40 km od Elbląga i tyle samo od Gdańska, ale w rzeczywistości są tam doskonałe warunki do żeglowania (port jachtowy mieści około 30 jednostek, a zimą można skorzystać z bojerów), kąpieli, wypraw rowerowych, tras do nordic walking, włóczenia się po piaszczystych plażach czy podglądania kormoranów w rezerwacie ornitologicznym. Dzieci z przyjemnością spędzą czas w przygotowanej specjalnie dla nich Zatoce Pirackiej z mnóstwem dmuchanych zjeżdżalni (w razie niepogody można też skorzystać z aquaparku), a dorośli zwiedzą zapewne Muzeum Zalewu Wiślanego z oryginalnym warsztatem szkutniczym.

Noclegi w Kątach Rybackich

A co z noclegami? Jak prezentują się kwatery w Kątach Rybackich? Jest tu całkiem sporo małych i dużych domków letniskowych, zarówno dla par, jak i dla grup 4-, 5-, a nawet 10-osobowych – śmiało więc możecie przyjechać do tej miejscowości wraz z rodziną i przyjaciółmi. Bezpłatny parking, WI-FI, łazienka, prysznic i miejsce zabaw dla dzieci to oczywiście standard, wiele domków jest też całorocznych (a jak wiadomo, poza sezonem ceny są niższe). Gospodarze oferują pościel, pełne wyposażenie aneksu kuchennego (nie musicie więc ciągnąć ze sobą sztućców, garnków, czajników czy talerzy), w ośrodkach rozłożonych wśród sosnowych lasów możecie zrelaksować się na hamaku czy przy wieczornym grillu. Możecie zamówić opcję bez wyżywienia albo wybrać opcję ze śniadaniem w formie bufetu (to miły odpoczynek po całorocznym zrywaniu się do pracy o nieludzkiej porze). Dla najmłodszych frajdą będzie przespanie się na poddaszu drewnianego domku. Nie zapominajmy o jodzie, który nad morzem możemy wdychać do woli – dla osób z chorą tarczycą czy mam oczekujących narodzin dziecka to prawdziwe wybawienie.

Last but not least

I na zakończenie ważna informacja: jedną z atrakcji domków letniskowych w Kątach Rybackich oprócz niewielkiej odległości od morza jest niewysoka cena. Nocleg w estetycznym domku można znaleźć już od 15 zł za dobę! Jeśli więc zastanawiacie się, gdzie wyjechać na wakacje, nie szukajcie daleko – przybywajcie na Żuławy, nad Mierzeję Wiślaną i pozdrówcie słynnego Rybaka z Kątów Rybackich!