Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Jaką szkołę programowania wybrać dla dziecka?

szkoła

Nauka programowania może być wspaniałą zabawą, która rozwinie zdolności logicznego myślenia i analizy u dziecka. Zrozumienie zasad programowania będzie dobrą inwestycję w przyszłość, ponieważ umiejętności, które dziecko już teraz zdobędzie, zapewnią mu lepszy start dorosłym życiu i zdobycie pracy w przyszłościowym sektorze IT.

Nauka programowania, zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z nowymi technologiami, powinna odbywać się pod okiem nauczyciela, który dostrzeże możliwości ucznia, dobierze właściwy program nauki, a także zachęci młodych kursantów do wytrwania w nauce nieraz niełatwych zagadnień dotyczących programowania. Rodzice, którzy pragną usystematyzowanej nauki dla własnego dziecka, mogą wybierać spośród coraz bardziej popularnych kursów programowania dla dzieci, które uczą różnych języków programowania z uwzględnieniem wieku i predyspozycji dziecka.

Czym powinniśmy się kierować wybierając szkołę programowania?

Zapisując dziecko na kurs programowania, powinniśmy się zorientować w ofercie języków, które może poznawać nasze dziecko. Ważne, by stopnie trudności języka kodowania dostosowane były do wieku dziecka. Dla najmłodszych programistów doskonałym wyborem będą języki Assembly i Python, dlatego warto dowiedzieć się, czy dana szkoła programistyczna dla dzieci oferuje ich naukę. Starszym uczniom poleca się programowanie w C++. Jednak granice wiekowe wyboru języka programowania nie są sztywne, dlatego wiele szkół stara się najpierw poznać umiejętności i motywacje do pracy dziecka, a dopiero potniej przydzielić go do mniej lub bardziej zaawansowanej grupy.

Nic tak nie motywuje dziecka jak dostrzeżenie efektów swoich działań. Łatwiej osiągać sukcesy, jeśli mamy motywujących nas nauczycieli. Kadrę w szkole programowania powinni tworzyć pasjonaci, którzy swoim entuzjazmem będą zarażać innych. Ważne jest, aby nauczyciele swobodnie porozumiewali się z dziećmi i młodzieżą, i potrafili prosto wyjaśnić pojęcia używane podczas programowania. Istotne będzie doświadczenie kadry wraz z jej odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym.

Wiele szkół programowania oferuje internetowy kurs programowania, który pozwala na naukę bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy mogą zaoszczędzić czas na długie dojazdy, a także dla osób, które mieszkają w dużej odległości od stacjonarnych szkół programistycznych.

Szkoła programowania dla dzieci Insta Kółko – https://instakolko.pl oferuje zajęcia online w niewielkich grupach, maksymalnie 8-osobowch. Ścieżka rozwoju dziecka w zakresie programowania uwzględnia jego możliwości. Nauka rozpoczyna się od przyswojenia sobie pojęć i wykonania prostych zadań w języku Assembly. Nauczyciele na różnych etapach pracy z dzieckiem śledzą jego postępy i starają się dopasować program do bieżących umiejętności kursanta. 9 lat doświadczenia w nauce programowania pozwoliło stworzyć skuteczne metody nauki dla dzieci w każdym wieku.