Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Drewniane zabawki edukacyjne wspomagają wszechstronny rozwój dzieci

klocki

Wszystkie wyroby z drewna uznawane są za produkty naturalne, ekologiczne, które służą latami i mogą być używane przez kolejne pokolenia. Podobnie jest z drewnianymi zabawkami edukacyjnymi dla dzieci. W przeszłości, w pokoleniu rodziców, a nawet dziadków, drewniane klocki, czy inne zabawki drewniane były jedynymi przedmiotami przeznaczonymi do zabawy dla najmłodszych.

Bezpieczna zabawa

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup drewnianych zabawek edukacyjnych dla dzieci mają pewność, że drewniane klocki, czy inne zabawki edukacyjne na pewno będą bezpieczne dla ich dorastających pociech. Drewno to materiał neutralny, bezpieczny, nie wywołujący alergii. Przy wyborze drewnianych zabawek  edukacyjnych należy pamiętać o tym, aby dzieci najmłodsze nie bawiły się zbyt małymi elementami. Im większe drewniane klocki, tym lepiej. Zabawki z drewna są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zużyte drewniane klocki można wyrzucić do kosza, gdyż drewno jest materiałem w pełni biodegradowalnym, który nie szkodzi przyrodzie.

Szeroki wybór drewnianych zabawek edukacyjnych

W dobrze zaopatrzonym i profesjonalnym sklepie z zabawkami dla dzieci, rodzice i inne osoby dorosłe znajdą wiele zabawek edukacyjnych, które zapewnią dzieciom komfortową zabawę i naukę. Wszystkie produkty wykonane są z drewna najwyższej jakości. Klocki edukacyjneklocki jeżyki i inne drewniane zabawki edukacyjne pomalowane są farbami bezpiecznymi dla zdrowia dzieci.

Największą zaletą zabawek edukacyjnych jest pobudzanie wyobraźni dzieci, rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia. Dzieci nie tylko mają frajdę z zabawy, ale uczą się, jak skonstruować budowlę, jak ułożyć elementy drewniane w harmonijną całość. Dziecko bawiące się klockami edukacyjnymi musi skupić się, skoncentrować i wysilić. Z tym związane są emocje, dzięki którym maluch przeżywa chwile twórczej zabawy. Wspólna zabawa klockami edukacyjnymi z bratem, siostrą, mamą, tatą, babcią czy wujkiem rozwija w dziecku chęć współpracy z innymi.

Interesującą propozycją dla najmłodszych są zabawki sensoryczne, które działają na rozwój wszystkich zmysłów dzieci: wzroku, węchu, smaku, dotyku i słuchu. Wiele w nich elementów kolorowych, świetlnych i błyszczących, które skupiają uwagę i zainteresowanie dzieci. Dzięki takim zabawkom dziecko lepiej poznaje otaczający świat.

W rozwoju dzieci ważną rolę pełnią również zabawki Montessori, które mają duży wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. Pobudzają zmysły, wyobraźnie, uczą logicznego myślenia i kreatywności.  Oddając w ręce dzieci pomoce Montessori rodzice dają im to, co najlepsze do zabawy i pierwszej edukacji. Z pomocą takich zabawek edukacyjnych dziecko może wykształcić w sobie wiele umiejętności i zdolności przydatnych w późniejszych życiu.