Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dieta

Dlaczego potrzebujemy kawy?

kawa

Wiele osób czyni kawę częścią swojej porannej rutyny. Czasami jedyne, co motywuje nas do porannego wstania z łóżka, to aromat gorącego kubka kawy, który czeka na nas w kuchni.  Długoterminowe badania wykazały, że filtrowana kawa wiąże się z dłuższą długością życia u większości ludzi. Ponadto ten niezwykły napój zapewnia pobudzenie na cały dzień. Chwila dla siebie z kubkiem kawy to najważniejsza część dnia.

Picie kawy – zalety

Nie ma wątpliwości, że po filiżance kawy umysł jest bardziej czujny, a Ty mniej zmęczony. Badania naukowe obecnie również potwierdzają pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka. Kawa zawiera wiele antyoksydantów, które chronią komórki Twojego ciała przed wolnymi rodnikami. Komórki Twojego ciała są dzięki temu mniej uszkodzone, ponieważ zapobiega się niebezpiecznym procesom w organizmie. Jeśli wypijesz gorący napój po posiłku, przyspieszysz trawienie. Jednak osoby o wrażliwych żołądkach powinny spożywać kawę z rozwagą. Ponieważ kawa zawiera wiele kwasów, może wywołać zgagę. Istnieje również szereg innych nietolerancji związanych z kawą. Najważniejszym składnikiem kawy jest kofeina. Sprawia, że budzisz się poprzez wpływ na uwalnianie pewnych substancji. Należą do nich np. substancje pobudzające – noradrenalina i dopamina. Ponieważ kawa pobudza metabolizm energetyczny, można spożywać dodatkowe kalorie. W procesie tym rozkładany jest tłuszcz. Kawa może zatem pomóc w odchudzaniu. Kiedy pijesz kawę, Twoje nerki są pobudzane do lepszego funkcjonowania. To prowadzi do tego, że musisz częściej chodzić do toalety. Kawa to także idealny poczęstunek dla gości, który da im upragniony odpoczynek.

Kawa jak z kawiarni

Ekspres Jura kawowy to najlepsza inwestycja do Twojego domu. Niezależnie od tego, czy jesteś wielozadaniowy, czy po prostu się spieszysz, po prostu wybierz kapsułkę z kawą, a otrzymasz bez wysiłku filiżankę pysznej kawy – zdejmując z siebie trud tworzenia własnej, pysznej, wypełnionej kofeiną mikstury. Jeśli często korzystasz z kawiarni, wiesz, że ten sposób życia wiąże się z dużymi kosztami. Zrezygnowanie z porannych dojazdów do kawiarni i zastąpienie tej kawy pysznym, domowym naparem może w dłuższej perspektywie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Na rynku dostępnych jest wiele niedrogich i aromatycznych kapsułek z kawą, które dają miłośnikom kofeiny szansę na połączenie ekonomii z tym samym wspaniałym smakiem, który sprawia, że raz po raz przychodzą do swoich ulubionych kawiarni. Włóż kapsułkę do ekspresu do kawy, usiądź wygodnie i zamień doświadczenie z sieci kawiarni na relaksującą filiżankę dobrego napoju w zaciszu własnego domu. Kawa wypita w Twoim ulubionym fotelu to energia na cały dzień i bezcenna chwila dla siebie.