Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uncategorized

Czym myć panele winylowe?

panel

Panele winylowe mają wiele zalet. Pasują do wielu aranżacji, są efektowne i zachowują dobra formę na wiele lat. Aby jednak wciąż zachwycały swoim wyglądem, należy o nie odpowiednio i regularnie dbać. Czym myć panele winylowe? Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek.

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Przed przystąpieniem do czyszczenia paneli winylowych, warto zadbać o sprzęt, który pozwoli na efektowne i szybkie wyczyszczenie podłogi, a także zadba o to, aby jej nie zniszczyć. Warto postawić na bioniczny mop, który pozwala na wygodne i skuteczne czyszczenie paneli. Bioniczny mop stosuje technologię, dzięki której za pomocą jednego urządzenia można zamiatać, myć oraz wycierać podłogę bez szkody dla jej struktury.

Aby skorzystać z najlepszej jakości, warto stawiać na sprawdzone marki. Mop automatyczny Hizero to jedno z rozwiązań, któremu można zaufać. Mop ten cieszy się popularnością i nie należy się temu dziwić. Jego użytkowanie nie jest skomplikowane, a czyszczenie podłogi odbywa się w komfortowych warunkach. Mop skutecznie czyścić podłogę, oddziela zabrudzenia od czystej wody, dzięki czemu efekt końcowy jest zadowalający. Hizero Bionic Mop jest bardzo poręczny i lekki, a jego praca odbywa się w ciszy. Po zakończonym czyszczeniu wystarczy opróżnić zbiornik z brudną wodą. Z takim sprzętem można spokojnie odstawić odkurzacz na bok i cieszyć się efektami sprzątania z mopem Hizero.

Automatyczny mop bezprzewodowy to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie higieniczną czystość i oszczędność czasu oraz energii. Warto także wspomnieć, że bioniczny mop nie jest duży, a więc można go wygodnie przechowywać niezależnie od metrażu domu czy mieszkania.

Wybierz płyn do paneli

Panele winylowe można czyścić samą wodą. Warto jednak od czasu do czasu zastosować płyn do mycia podłóg. Jaki wybrać? Najlepiej ten dedykowany panelom winylowym. Warto pamiętać, że niektóre detergenty mogą uszkodzić powierzchnię paneli, a więc wybór dedykowanego płynu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż panele winylowe nie powinny tracić swojego dobrego wyglądu przez plamy, warto wycierać zabrudzenia na bieżąco, Dzięki temu panele będą czyste, a generalne sprzątanie przebiegnie sprawniej i bez trudu. Zabrudzenia takie jak rozlany napój należy usunąć za pomocą ręcznika papierowego. Jeśli chodzi o tłuste plamy, hizero bionic mop sprawdzi się doskonale, w kilka krótkich chwil rozprawi się z tego rodzaju zabrudzeniami. Należy pamiętać, że paneli winylowych nie można czyścić twardą szczotką i stosować mocnego pocierania. Takie działania mogą zniszczyć powierzchnię paneli winylowych i powodować powstawanie nieestetycznych zarysowań. Paneli winylowych nie należy również czyścić mopem parowym.