Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Uroda

Botox – niezwykła substancja likwidująca zmarszczki

botoks

Toksyna botulinowa, potocznie nazywana botoxem, to silnie działająca neurotoksyna. Jest to rodzaj białka efektywnie blokującego przesyłanie impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Substancja ta ma właściwości lecznicze, które od lat z powodzeniem są wykorzystywane w leczeniu niektórych chorób układu nerwowego oraz w wielu innych schorzeniach. Ze względu na posiadane przez botox wyjątkowe właściwości znajduje on także szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Zabiegi wykonywane z jego użyciem służą poprawianiu mankamentów urody.

Jak działa toksyna botulinowa

Botox jest substancją wytwarzaną przez beztlenowe bakterie, laseczki jadu kiełbasianego. Wyróżnia się aż siedem ich szczepów, produkujących siedem różniących się antygenowo toksyn, fachowo oznaczanych dużymi literami alfabetu od A do H. Toksyna typu A jest najczęściej wykorzystywana w medycynie estetycznej, a jej zastosowanie przynosi najlepsze efekty. Z powodzeniem stosuje się ją do wygładzania zmarszczek. Wstrzyknięta w ich okolicę efektywnie blokuje przewodzenie impulsów nerwowych w nerwach docierających do mięśni, powodując ich rozluźnienie. Mięśnie tracą zdolność kurczenia, skóra się wygładza, a zmarszczki stają się mniej widoczne.

Zlikwiduj zmarszczek przy użyciu botoxu

Procesu starzenia się skóry nie da się zatrzymać, ale można zminimalizować jego widoczne efekty. Zmarszczki i bruzdy nie dodają urody, dlatego warto się ich pozbyć, tym bardziej, że można to zrobić szybko i bezboleśnie. W szerokiej ofercie kliniki medycyny estetycznej San-Medical znaleźć można niezwykle skuteczne zabiegi likwidacji zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Wykonuje się je na wybrane partie twarzy, w których znajdują się najbardziej widoczne zmarszczki. Najczęściej są to okolice czoła, przestrzeń pomiędzy oczami z wyraźną “lwią zmarszczką”, a także zgromadzone wokół oczu “kurze łapki”. Botox wstrzykuje się w wybrane miejsce za pomocą jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny.

Efekty zastosowania toksyny botulinowej

Na widoczne efekty zastosowania botoxu nie trzeba długo czekać. Już po 3-4 dniach widać wyraźną różnicę. Zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra znacznie gładsza. Efekt ten utrzymuje się przez około 6 miesięcy, ale jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego płci, mimiki, a także pory roku, w której przeprowadzono zabieg. Po tym czasie praca mięśni stopniowo powraca, a efekt ustępuje. Zabieg można bezpiecznie powtórzyć po okresie 6 miesięcy.