Falvit Mama

portal tworzony przez mamy dla mam

Dziecko

Body dla dzieci z bawełny organicznej – dlaczego warto?

dziecko

Wielu rodziców już podczas gromadzenia wyprawki dla dziecka decyduje się na zakup ubrań z bawełny. Wynika to z przekonania, że jest to jedna z najdelikatniejszych tkanin dla maluszka. Jednak warto wrócić uwagę, czy mamy do czynienia z bawełną organiczną – wolną od pestycydów, która jako jedyna jest w pełni bezpieczna dla maluszków.

Czym jest bawełna organiczna?

Bawełna ekologiczna różni się od konwencjonalnej, która powstaje z użyciem dużej liczby szkodliwych dla zdrowia pestycydów i w warunkach ciężkiej, niemal niewolniczej pracy w krajach trzeciego świata. W odróżnieniu od tego bawełna ekologiczna pochodzi z upraw kontrolowanych od początku do końca i nie zawiera nawet niewielkiej ilości środków chemicznych. Do jej uzyskania nie używa się maszyn, a zbiory odbywają się w zgodzie z cyklem przyrody.

Dlaczego warto kupować dzieciom body z bawełny organicznej?

Dzieci, zwłaszcza te małe, mogą mieć delikatną i wrażliwą skórę, na którą negatywnie wpływają syntetyczne ubrania. Dlatego warto kupować body lub np. pajacyki wykonane z bawełny organicznej. Zapewnia ona komfort noszenia i nie podrażnia delikatnej skóry maluszka.

Ubrania z naturalnej bawełny sprawdzają się także u starszych dzieci, zwłaszcza alergików i osób o wrażliwej skórze, skłonnej do uczuleń. Wówczas noszenie bawełnianych ubrań daje pewność, że nie dojdzie do podrażnienia skóry.

Trendy w modzie dla dzieci w wieku do 6 lat

Wielu rodziców kieruje obecnie uwagę w stronę ekologicznych i antyalergicznych ubrań dla dzieci. To zwrot w stronę natury, jaki obserwuje się obecnie w wielu dziedzinach życia, w tym również w modzie.

Popularne jest obecnie wybieranie wysokiej jakości ubranek dla dzieci w wieku do 6. roku życia, wykonanych z naturalnej bawełny, takich jak np. body dla dzieci. Rodzice często sprawdzają, czy takie ubrania posiadają niezbędne certyfikaty, w tym m.in. Certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS), Certyfikat Naturtextil i Certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Przewiewna i lekka bawełna, która jest obecnie najmodniejsza (Do kupienia w dobrym sklepie: https://www.bobishop.pl/kategoria/ubranka/bawelna-organiczna/body/) idzie w parze z modnym jeansem dla dzieci i wodoodporną tkaniną, jaką znajdziemy na kurtkach dla dzieci. W tym sezonie modne są wygodne i bezpieczne zapięcia kurtek oraz duże kieszenie, klapy i kaptury, co zapewnia dzieciom swobodę i komfort noszenia.

Popularne kolory, takie jak różowy i niebieski cały czas są modne, ale oprócz nich wielu producentów chętnie sięga też po inne: odcienie czerwieni, zieleni, modnej szarości i inne.

undefined