Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Strona główna Zmieniam się »  Dbam o siebie »  Piękna twarz mamy

Piękna twarz mamy

Stan twojej cery w ciąży to jedna wielka niewiadoma – na skutek działania hormonów część kobiet boryka się z ziemistą, „zmęczoną” skóra, część zaczyna mieć problem jej przetłuszczaniem się, u niektórych z nas przeciwnie – skóra staje się nadmiernie przesuszona. Jak pielęgnować twarz w ciąży?

Ukryj się przed słońcem!

W ciąży słońce nie jest sprzymierzeńcem twojej cery. Nadmierne opalanie się za sprawą hormonów może doprowadzić do przebarwień pigmentacyjnych tzw. ostudy ciężarnych. To brunatne plamki pojawiające się najczęściej w okolicach czoła, policzków, górnej wargi. Na ogół po ciąży znikają samoistnie. Jeśli jednak będą utrzymywał się dłużej skorzystaj z porady dermatologa, który zastosuje odpowiednie leczenie za pomocą preparatów odbarwiających i złuszczających. Preparaty te zawierają hydrohiron, kwas kojowy, kwas azaleinowy, retinoidy. Nie wszystkie te substancję są bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących, dlatego nie stosuj ich na własną rękę. Możliwy jest także zabieg laseroterapii. Jednak i tu złotą jest zasada – lepiej zapobiegać niż leczyć – po prostu nie dopuść do powstania zmian i zrezygnuj z kąpieli słonecznych.

Za tłusto, za sucho!

W ciąży mogą pojawiać się też kłopoty z wypryskami, krostami, zaskórnikami, trądzikiem. Zmiany skórne mogą obejmować wówczas dekolt, twarz i szyję. Zastosuj wówczas łagodne środki do pielęgnacji skóry trądzikowej (wybieraj słabsze preparaty). Pomogą ci kremy o działaniu nawilżającym i matującym.

Jeśli zmagasz się z problemem odwodnienia skóry stosuj kremy nawilżające – ale przede wszystkim – nawilżaj organizm od środka. Pij dużo wody niegazowanej, herbatki owocowe, jedz zupy i soczyste owoce.

Wiele kobiet skarży się na pękające naczynia krwionośne. Stosuj kosmetyki przeznaczone dla skóry z tego typu problemami, a dodatkowo odwiedź kosmetyczkę lub dermatologa w celu wykonania zabiegu uszczelniającego naczynia krwionośne, lub zabiegów „zimnych” obkurczających naczynka krwionośne czy też zabiegów uspokajających skórę. Unikaj wysokich temperatur lub gwałtownych zmian temperatury.

Odwiedź kosmetyczkę!

Dla poprawy samopoczucia i wyglądu skóry odwiedź gabinet kosmetyczny. W czasie ciąży możesz zafundować swojej skórze zabieg witaminowy z udziałem niezwykle dużej ilości drogocennych witamin (A, witaminy z grupy B, PP, C) i olejków np. sezamowego, orzechowego. Substancje użyte do zabiegu przywrócą skórze elastyczność, zdrowy wygląd, właściwy poziom nawilżenia i blask. Doświadczona kosmetyczka oceniając stan twojej skóry dobierze odpowiedni dla ciebie zabieg.

Dodaj komantarz

Z brzuszkiem trudniej sprostać wyzwaniom. Dowiedz się czym jest nasza kampania i jak ją poprzeć

Załóż konto i korzystaj z wyjątkowych przywilejów i korzyści dla przyszłych mam