Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Strona główna Jestem mamą »  Twój maluch »  Ochrona skóry dziecka zimą

Ochrona skóry dziecka zimą

To nie jest dobra pora dla skóry naszych pociech ( i naszej także). Zima aktywizuje niemal wszystkich jej zaciekłych wrogów – centralne ogrzewanie, klimatyzację, zmiany temperatur, mocny wiatr, mróz. Stąd wszystkie zaczerwienienia, spierzchnięcia, pieczenia, spękania i swędzenia. Jak im zapobiec?

Na spacerze

Koniecznie natłuszczać! Jeśli wybierasz się z maluchem na zimowy spacer pamiętaj o:

  • posmarowaniu buzi dziecka tłustym (ale nie nawilżającym!) kremem lub po prostu wazeliną kosmetyczną;
  • wybraniu kremu zaopatrzonego w filtr przeciwsłoneczny;
  • nałożeniu kremu najpóźniej 15 minut przed wyjściem na dwór. Specyfik w tym czasie zdąży się wchłonąć i zapewnić delikatnej skórze dziecka optymalną ochronę;
  • zabezpieczeniu ust dziecka wazeliną, pomadką czy balsamem do ust, lub – naturalnie – miodem. Jeśli dziecko nie jest alergikiem postaw na miód – ma właściwości nawilżające, regenerujące i wygładzające.

W domu

Stan skóry dziecka (oraz jego odporność) poprawisz także w domu, dbając aby nie było w nim... zbyt ciepło. Przegrzewanie działa niekorzystnie na stan skóry, a także śluzówek nosa czy gardła nadmiernie je wysuszając. Dlatego zadbaj o to, aby:

  • temperatura w domu nie przekraczała 20 stopni Celsjusza,
  • powietrze miało odpowiednią wilgotność wynoszącą 40%. Możesz ją zapewnić w prosty sposób: kładąc na kaloryferach mokre ręczniki lub wieszając na nich specjalne pojemniki z wodą. Możesz także kupić specjalny nawilżacz powietrza dostępny w sklepach AGD.

Dodaj komantarz

Z brzuszkiem trudniej sprostać wyzwaniom. Dowiedz się czym jest nasza kampania i jak ją poprzeć

Załóż konto i korzystaj z wyjątkowych przywilejów i korzyści dla przyszłych mam