Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Strona główna Falvit mama suplement diety

Falvit mama suplement diety

Dlaczego warto sięgnąć po Falvit Mama?

Kobiety w ciąży wymagają wyjątkowej troski – potrzebna jest szczególna dbałość o zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój dziecka. Przyszłe mamy wiedzą, że w pożywieniu jest zbyt mało witamin i składników mineralnych, aby mogły wystarczyć dla kobiety i rozwijającego się dziecka.

Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży.

Falvit mama to suplement diety skomponowany specjalnie dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Pomaga uzupełnić organizm przyszłej mamy w witaminy i składniki mineralne. Dodatkowo został wzbogacony o ekstrakt z żurawiny. Produkt jest dostępny w opakowaniach zawierających 30 lub 60 tabletek powlekanych.

Podstawowe informacje

Podczas ciąży powinnaś szczególnie zadbać o zdrową dietę.Charakteryzuje się ona dużą ilością warzyw i owoców, nabiału, kasz, ryb i chudego mięsa. Zdrowia dieta jest najlepszym źródłem witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju twojego i twojego dziecka.

Z powodu dużego zapotrzebowania na witaminy oraz składniki mineralne u kobiety w ciąży mogą wystąpić niedobory niektórych składników odżywczych. Szczególnie groźny może być niedobór żelaza, wapnia, cynku, jodu oraz witaminy E, C i beta-karotenu. Dlatego obok racjonalnego odżywiania warto swoją dietę uzupełniać preparatami wielowitaminowymi.

Źródła witamin

Jeżeli interesuje cię jakie, ważne dla kobiet w ciąży, witaminy znajdują się w produktach kliknij zakładkę „Witaminy w produktach” i na zewnętrznym okręgu wybieraj kolejne obrazki.

Zakładka „Źródła witamin” pozwoli Ci sprawdzić w jakich produktach znajdziesz najważniejsze dla rozwoju twojego dziecka witaminy i związki mineralne. Dodatkowo po każdym wyborze produktu/witaminy lub związku mineralnego pod animacją wyświetlają się dodatkowe informacje.

Version 7 of Flash Player plug-in and JavaScript enabled are required!

Witaminy

Witaminy

Zawartość

%RWS*

Witamina C

120,0 mg

150

Niacyna

16,0 mg NE**

100

Witamina E

12,0 mg α-TE ***

100

Kwas pantotenowy

6,0 mg

100

Witamina B6

1,9 mg

135,7

Witamina B2

1,6 mg

114,3

Witamina B1

1,4 mg

127,3

Witamina A

501 μg RE****

62,6

Foliany

400 μg

200

Witamina D

5,0 μg

100

Witamina B12

3,0 μ

120

Składniki mineralne

Składniki mineralne

Zawartość

%RWS*

Wapń

240 mg

30

Żelazo

20 mg

142,9

Cynk

10 mg

100

Mangan

1,5 mg

75

Miedź

1,0 mg

100

Jod

200 μg

133,3

Selen

55 μg

100

Molibden

50 μg

100

Inne

Standaryzowany ekstrakt z żurawiny (Vaccinum Macrocarpon)*****

40 mg

%RWS* - Referencyjne Wartości Spożycia

**NE - ekwiwalentu niacyny

*** α-TE - ekwiwalentu alfa-tokoferolu

****RE - ekwiwalentu retinolu

**RWS nie zostały ustalone

Opakowania:

Falvit® mama dostępny jest w opakowaniach 30 i 60 tabletek.

Masa netto (30 tabletek): 36,75 g

Masa netto (60 tabletek): 73,5 g

Przeznaczenie:

Do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, szczególnie u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Zalecana dzienna porcja:

1 tabletka dziennie podczas posiłku lub bezpośrednio po nim.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Składniki:

Węglan wapnia (wapń); substancja wypełniająca: celuloza; kwas L-askorbinowy (witamina C); ekstrakt z żurawiny; substancja wiążąca: poliwinylopirolidon; fumaran żelaza (II) (żelazo); amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza; octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E); barwnik: dwutlenek tytanu; substancja glazurująca: polidekstroza; tlenek cynku (cynk); substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy); substancja glazurująca: talk; beta-karoten (witamina A); maltodekstryna; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); średniołańcuchowe trójglicerydy; ryboflawina (witamina B2); siarczan manganu (mangan); monoazotan tiaminy (witamina B1); glukonian miedzi (II) (miedź); kwas pteroilomonoglutaminowy (foliany); jodek potasu (jod); selenian (IV) sodu (selen); molibdenian (VI) sodu (molibden); barwniki: kwas karminowy, tlenki i wodorotlenki żelaza; cholekalcyferol (witamina D); cyjanokobalamina (witamina B12).

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Podmiot odpowiedzialny za informacje o produkcie:

Valeant sp. z o.o. sp. j., ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów

Miejsce wytwarzania:

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA, 58-500 Jelenia Góra, ul. Wincentego Pola 21

Z brzuszkiem trudniej sprostać wyzwaniom. Dowiedz się czym jest nasza kampania i jak ją poprzeć

Załóż konto i korzystaj z wyjątkowych przywilejów i korzyści dla przyszłych mam